Chcesz schudnąć – jedz grejpfruty

Wiemy, że grejpfrut może pomóc nam schudnąć. Jednak nie jedz grejpfruta w niekontrolowany sposób i nie oczekuj magicznej utraty wagi. Zastanówmy się, jak używać grejpfruta, aby schudnąć.

Grejpfrut

Grejpfrut zawiera wiele składników odżywczych, które mogą korzystnie wpłynąć na stan organizmu, nadwagę, a nawet sen. Tak więc grejpfrut ma niską zawartość kalorii, co czyni go bardzo atrakcyjnym dla osób odchudzających. Zanim powiemy, jak używać grejpfruta do odchudzania, dowiedzmy się, do czego jest zdolny. Grejpfrut oprócz zdolności do odchudzania posiada inne przydatne cechy:

• zmniejsza poziom insuliny i glukozy we krwi, ma znaczenie w cukrzycy;

• pomaga pozbyć się depresji i apatii;

• poprawia pracę mózgu, pamięć;

• poprawia pracę przewodu pokarmowego;

• ma korzystny wpływ na pracę wątroby;

• pomaga przy bezsenności.

Jak schudnąć z grejpfrutem

Samo jedzenie tego cytrusa i myślenie, że dzięki temu schudniesz, jest naiwne. Pół grejpfruta warto zjeść pół godziny przed głównym posiłkiem. Pomaga tłumić apetyt, co oznacza, że podczas obiadu lub kolacji zjesz trochę mniej, co znacząco wpłynie na twoją wagę. Jeśli zjesz owoce zamiast jednego posiłku, spokojnie możesz wytrzymać do następnego posiłku, a liczba zjedzonych kalorii będzie kilkakrotnie mniejsza. A jeśli wypijesz sok grejpfrutowy przed snem, poczujesz odprężenie. Dodatkowo ta metoda pomoże oczyścić jelita i oczyścić organizm z toksyn. Pomoże to podczas rozkładu tłuszczów za pomocą specjalnych enzymów znajdujących się w grejpfrucie.

Dieta na grejpfrucie

Na śniadanie jemy jednego grejpfruta i przed snem wypijamy szklankę soku grejpfrutowego. Na obiad jemy gotowaną rybę lub chude mięso, dodajemy sałatkę warzywną. Na obiad jemy też sałatkę. Poza tym pijemy dużo wody, soków i herbaty, a także uprawiamy sport. Sok grejpfrutowy pomaga w odchudzaniu, doskonale spala tłuszcze dzięki zawartym w jego składzie flawonoidom. Ma właściwości moczopędne, usuwa z organizmu nadmiar płynów i pomaga pozbyć się toksyn. Pomaga przy energicznej aktywności fizycznej i łagodzi zmęczenie.

Dieta grejpfrutowa, jej cechy, zasady i menu

Dieta grejpfrutowa narodziła się na początku lat 30. ubiegłego wieku. Istnieje kilka opcji diety grejpfrutowej.

Klasyczna dieta Hollywood oznaczała 18 dni torturowania się i obiecywała radykalną utratę wagi o 15 kg, co było niezwykle szkodliwe dla zdrowia. W tamtych odległych czasach ludzie mocno wierzyli, że grejpfrut zawiera pewne związki chemiczne (enzymy), które spalają tłuszcz podskórny. Po pewnym czasie zainteresowanie dietą wygasło. Jednak na początku lat 70. dieta grejpfrutowa znów o sobie przypomniała. Dopiero wtedy opracowane jej zasady.

Podczas każdego posiłku zjedz pół grejpfruta lub wypij szklankę świeżo wyciśniętego soku grejpfrutowego. Pij co najmniej osiem szklanek wody dziennie i jak najmniej kawy. Wpływa na równowagę insulinową organizmu i spowalnia proces spalania tłuszczu. Nie podjadaj między posiłkami. Dopraw jedzenie obficie olejem. Porcje sałatek, warzyw i mięsa można podwoić, a nawet potroić.

W żadnym wypadku nie wolno spożywać pokarmów zabronionych przez dietę. Należą do nich: ziemniaki i wszelkie białe warzywa, groszek i wszystkie inne rośliny strączkowe, płatki, musli, płatki zbożowe; kukurydza, masło orzechowe, makaron, przetwory i dżemy, wszelkie desery, owoce, herbatniki - słone i słodkie, niskotłuszczowe sosy do sałatek. Powinieneś przejść na dietę przez 12 dni, następnie zrobić dwudniową przerwę i trzymać się jej przez kolejne 12 dni.

Menu na dzień diety grejpfrutowej

Śniadanie. Pół grejpfruta lub szklanka świeżo wyciśniętego soku grejpfrutowego bez cukru. Dwa jajka - w dowolnej formie. Dwa kawałki boczku.

Obiad. Pół grejpfruta lub szklanka świeżo wyciśniętego soku grejpfrutowego bez cukru. Sałatka jarzynowa z dowolnym sosem. Mięso w dowolnej formie i w dowolnej ilości.

Przed spaniem. Szklanka soku pomidorowego lub mleka.