Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha?

 

Specjaliści od diety nazywają tłuszcz z brzucha i boków jako najbardziej problematyczny, którego najtrudniej się pozbyć. Rzeczywiście, jest bardziej odporny na procesy chemiczne w organizmie niż podskórne złogi tłuszczu w innych obszarach. Dlatego podczas utraty wagi najpierw topi się tłuszcz na klatce piersiowej i ramionach, a brzuch zmniejsza się na końcu. Tłuszcz jest inny Konieczne jest rozróżnienie dwóch głównych rodzajów tkanki tłuszczowej - podskórnej i wewnętrznej. Tkanka podskórna gromadzi się między skórą a mięśniami brzucha. Sprawia, że ciało staje się miękkie lub wręcz zwiotczałe. Łatwo się gromadzi z powodu nadmiaru kalorii i złego spożycia. Ułatwiają to szybkie węglowodany (wypieki, białe pieczywo, słodycze), smażone tłuste potrawy w połączeniu z siedzącym trybem życia. Wizualnie nadmiar tłuszczu podskórnego w jamie brzusznej i bokach jest zauważalny, na przykład, gdy osoba siedzi. Jednak dla zdrowia takie złogi tłuszczu nie są niebezpieczne, jeśli dopuszczalny procent tkanki tłuszczowej nie zostanie przekroczony (w zależności od wieku i płci).

Jak spalić podskórny tłuszcz z brzucha?

- Stosuj dietę z deficytem kalorii, wytyczne żywieniowe i połącz to z umiarkowanymi ćwiczeniami. Tłuszcz wewnętrzny (trzewny, głęboki, brzuszny) jest ukryty w jamie brzusznej wokół ważnych narządów, to od niej pojawia się brzuch, nabierając zaokrąglonego kształtu. Zaburza metabolizm, może ściskać narządy wewnętrzne jamy brzusznej i zakłócać postawę. Można go spalić przy długotrwałych obciążeniach kardio o niskiej i średniej intensywności

– przy zachowaniu deficytu kalorii i przestrzeganiu zasad prawidłowego odżywiania. Co to jest spalanie tłuszczu? Aby zrozumieć, jak spalać tłuszcz z brzucha i boków, musisz zrozumieć, czym jest spalanie tłuszczu i jak to się dzieje. Spalanie tłuszczu to proces redukcji tkanki tłuszczowej, który obejmuje dwa etapy: lipolizę i utlenianie. Lipoliza zachodzi pod wpływem adrenaliny i noradrenaliny, które uwalniane są podczas wysiłku. Pod wpływem hormonów uwalniają się komórki tłuszczowe, dostają się do krwiobiegu, kierując się do miejsc, w których mięśnie aktywnie pracują, i tam się „spalają”. Spalanie tłuszczu z brzucha jest niemożliwe bez rozpoczęcia procesu spalania tkanki tłuszczowej w całym organizmie! Więc jak spalić tłuszcz z brzucha? - Poprzez złożone treningi. Zaangażuj dużą liczbę grup mięśni lub duże mięśnie (na przykład gluteus maximus, pectoralis, latissimus dorsi) - wtedy adrenalina i norepinefryna są równomiernie rozprowadzane po całym ciele i sprzyjają równomiernemu topnieniu tłuszczu, w tym w brzuchu i bokach.

Treningi pomagające spalić tłuszcz

Codziennie zużywamy kalorie, które otrzymujemy wraz z pożywieniem, ale wydalanie komórek tłuszczowych to proces, który trzeba „zainicjować”. A można to zrobić za pomocą treningu sportowego. Trening cardio to skuteczny sposób na pozbycie się nadwagi i rezerw tłuszczu. Aby jednak uruchomić mechanizm spalania tłuszczu za pomocą cardio, potrzeba co najmniej 40 minut ćwiczeń. Dopiero potem organizm zaczyna zużywać rezerwy komórek tłuszczowych. Trening cardio charakteryzuje się długotrwałą pracą na mniej więcej tym samym poziomie tętna– 60-70% wartości maksymalnej. W tym rytmie organizm otrzymuje wystarczającą ilość tlenu, aby utlenić uwolnione komórki tłuszczowe. Podczas treningu siłowego zużycie energii jest beztlenowe. Dzięki powstawaniu kwasu mlekowego włókna mięśniowe są wzmacniane i zwiększane. Przyspiesza to przemianę materii, zwiększa podstawową przemianę materii, utrata masy ciała nie następuje podczas treningu, ale po nim, podczas regeneracji mięśni.