Sposoby na płaski brzuch

Jak uzyskać płaski brzuch i utrzymać mięśnie brzucha w dobrej kondycji, nawet gdy masz przerwę w treningu. Być może musiałeś wyjechać w podróż służbową lub wakacje, być może teraz po prostu nie ma wystarczająco dużo czasu na trening fizyczny ze względu na pracę lub sytuację rodzinną - powód w tym przypadku nie jest ważny. Ważne jest, aby zachować płaski brzuch. Okazuje się, że w tym celu wystarczy przestrzegać prostych codziennych rytuałów. Oczywiście nie można całkowicie wykluczyć sportu i prawidłowego odżywiania, ale jest jeszcze kilka sposobów, o których nawet nie wiedziałeś.

Jak spłaszczyć brzuch: zrelaksuj się i nie denerwuj

Według badań przeprowadzonych w medycynie psychosomatycznej tłuszcz brzuszny ma czterokrotnie większą liczbę receptorów kortyzolu (maleńkie magnesy dla hormonu stresu) w porównaniu z tłuszczem podskórnym (tłuszczem, który znajduje się tuż pod skórą). Oznacza to, że im bardziej jesteś zdenerwowany, tym mniej prawdopodobne jest, że schudniesz. Silny i ciągły stres stwarza nam ogromną liczbę innych problemów, a tłuszcz z brzucha nie jest najgorszym z nich. Staraj się być mniej zdenerwowany i zaangażuj się w medytację lub sport, a jeszcze lepiej połącz te czynności.

Licz kalorie

Bez codziennego liczenia kalorii i utrzymania prawidłowej równowagi, płaski brzuch jest niemożliwy. Diane Lipson-Burge, dietetyk z Hermosa Beach w Kalifornii, uważa, że stosunek 50:30:20 (węglowodany, białko, tłuszcze) jest idealny do utrzymania płaskiego brzucha i uczucia sytości przez cały dzień. Na przykład, jeśli twój podstawowy metabolizm (kalorie, które organizm spala codziennie w spoczynku) łącznie z aktywnymi kaloriami to 1800 kalorii dziennie, to zgodnie z „magiczną proporcją” 900 kalorii przypada na (złożone) węglowodany (warzywa, owoce, fasola i produkty pełnoziarniste), 540 kalorii pochłania białko (orzechy i chude mięso), a 360 kalorii pozostawia tłuszcz (oliwa z oliwek, łosoś i orzechy włoskie).

Regularne treningi

Nie musisz ćwiczyć cały czas na siłowni. Aby utrzymać napięcie mięśni, wystarczy 25 minut. Wskazane jest tylko dodanie niewielkiej wagi. Oczywiście do tego nie musisz nosić ze sobą hantli, możesz użyć bidonów jako środka obciążającego i wykonuj z nimi brzuszki standardowe i boczne. Jeśli z powodu pracy nie masz czasu na trening, warto kupić do domu prosty zestaw hantli (jedna para z możliwością regulacji wagi) i zarezerwować 25 minut co najmniej trzy do czterech razy w tygodniu.

Więcej błonnika

Czy wiesz, że dodatkowe 10 gramów błonnika pomoże ci spalić tłuszcz? Przynajmniej takie są wyniki badania opublikowanego w czasopiśmie Obesity. Dziesięć gramów to niewiele: to na przykład ½ awokado lub ¾ szklanki płatków owsianych i jabłka.

Probiotyki

Probiotyki to żywe bakterie, które odgrywają dużą rolę w utracie wagi. U osób z nadwagą i otyłością skład bakterii jelitowych różni się od tych z prawidłową masą ciała. Oznacza to, że mogą wpływać na przyrost masy ciała i dystrybucję w całym ciele. Regularne spożywanie probiotyków może przesunąć równowagę w pozytywnym kierunku i zmniejszyć ryzyko przybierania na wadze i akumulacji tłuszczu w jamie brzusznej.

Długie spacery

Chodzenie to lekkie cardio. Pomaga w utrzymaniu napięcia mięśniowego i jednocześnie poprawia samopoczucie. Jest to szczególnie ważne w dni, kiedy nie masz absolutnie czasu na trening. Regularne, energiczne spacery skutecznie redukują ogólną tkankę tłuszczową (szczególnie w okolicy brzucha). Właściwy, szybki marsz przez 30-40 minut (około 7500 kroków) dziennie znacznie zmniejsza zapasy niebezpiecznego (trzewnego) tłuszczu na brzuchu.